28.12.2021

5 powodów, by zainwestować w barierki antyupadkowe

Praca na wysokości zawsze związana jest z ryzykiem upadku. Do zabezpieczenia pracowników wykorzystywane są różnego rodzaju systemy, jednak te zwykle powodują, że dana osoba nie może się swobodnie poruszać, a przed każdym wejściem na platformę musi poświęcać czas na ich zakładanie. Chcąc tego uniknąć, warto postawić na barierki antyupadkowe. Jakie mają zalety?

Barierki antyupadkowe — dlaczego warto?

Można wymienić wiele powodów, dlaczego inwestycja w barierki antyupadkowe jest świetnym rozwiązaniem. Najważniejszymi z nich są:

  1. Bezpieczeństwo pracownika — przede wszystkim barierki antyupadkowe doskonale spełniają swoją funkcję, zabezpieczając każdą osobę, która znajdzie się na schodach opuszczanych czy platformie. Nawet jeśli pracownik się poślizgnie, nie spadnie. Jest to również istotne ze względu na prawo, zgodnie z którym pracodawca musi zapewnić bezpieczeństwo każdej podlegającej mu osobie, wykonującej prace na wysokości przekraczającej 1 metr.
  2. Brak konieczności przechodzenia szkolenia z korzystania z systemów zabezpieczających — osoby, które zamiast barierek antyupadkowych wykorzystują inne systemy zabezpieczające, często muszą nauczyć się, jak je odpowiednio zakładać i zdejmować. Popełnienie w tym przypadku błędu mogłoby prowadzić do poważnych konsekwencji. W przypadku barierek antyupadkowych nie trzeba poświęcać cennego czasu na szkolenia — pracownik od razu po ich montażu rozpoczyna wykonywanie swoich zadań.
  3. Gwarancja swobody ruchu — niezwykle istotnym plusem barierek antyupadkowych jest to, że nie ograniczają zakresu ruchu pracownika. Okazuje się to ważne szczególnie podczas prac wymagających zmieniania pozycji oraz dużej dokładności.
  4. Łatwość montażu — barierki montuje się zazwyczaj bardzo szybko, dzięki czemu można zaoszczędzić czas.
  5. Trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne — stawiając na produkty od sprawdzonego dostawcy, zyskuje się też pewność, że barierki będą służyć przez długi czas.

Bezobsługowe monitorowanie taśm

Bezobsługowe monitorowanie taśm

Wywiad z Markiem Rochlitzki, Prezesem spółki M&MR Trading Polska Sp. z o.o., opublikowany...
M&MR Trading Polska Sp. z o.o. – od dzisiaj MMR Group Polska Sp. z o.o.

M&MR Trading Polska Sp. z o.o. – od dzisiaj MMR Group Polska Sp. z o.o.

Z dniem 24.08.2021 M&MR Trading Polska Sp. z o.o. zmieniła dotychczasową nazwę firmy na MMR Group Polska Sp. z o.o. Proces zmiany nazwy został połączony z rebrandingiem firmy.
Dyrektywa ciśnieniowa. Co to takiego?

Dyrektywa ciśnieniowa. Co to takiego?

Skontaktuj się z nami

    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA i podlega ona następującym warunkom Google: Polityka prywatności, Warunki usługi