30.12.2021

Armatura przemysłowa. W jakich gałęziach przemysłu jest stosowana?

Armatura przemysłowa to niezbędne elementy na wielu halach produkcyjnych, a także poza nimi. Wykorzystuje się ją do budowy rurociągów do przesyłu mediów gazowych, ciekłych lub stałych. Dzięki armaturze możliwe jest połączenie rur czy też węży. Warto tutaj wyróżnić m.in. szybkozłącza, złącza awaryjnego rozłączania czy też złącza obrotowe. W jakich gałęziach przemysłu znajdują one zastosowanie?

Zastosowanie armatury przemysłowej

Tak jak zostało wspomniane, armatura przemysłowa stosowana jest na różnego rodzaju halach, na których znajdują się rurociągi. Warto zaznaczyć, że dzięki niej możliwy jest nie tylko sam przesył określonych mediów, lecz także jego kontrolowanie. Obecnie tego rodzaju elementy są zaawansowane technologicznie, dzięki czemu bez trudu za ich pomocą można zatrzymać lub wznowić transfer danego medium bez wycieku. Jest to nie tylko wygodne, lecz także zwiększa bezpieczeństwo pracowników.

Tego rodzaju rozwiązania wykorzystuje m.in.:

  • branża spożywcza,
  • branża chemiczna,
  • branża morska.

Z powodzeniem armaturę przemysłową wykorzystuje się też w energetyce oraz hutnictwie. Trzeba jednak pamiętać, że zastosowanie tego rodzaju elementów jest możliwe pod warunkiem, że mają odpowiednie atesty oraz certyfikaty, dzięki czemu zyska się pewność, że będą one odpowiednio pełnić swoje funkcje.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru armatury przemysłowej?

Poszukując odpowiedniej armatury przemysłowej, trzeba pamiętać, że powinna być trwała i odporna na uszkodzenia. W innym przypadku mogłoby bowiem dojść do wycieku transportowanych rurociągami mediów. Oprócz tego powinna wykazywać odporność na niekorzystne warunki (np. niskie czy wysokie temperatury, a także wilgoć. Dzięki temu wszystkie elementy gotowych instalacji będą mogły działać bezawaryjnie, zapewniając wszystkim pracownikom bezpieczeństwo. Trzeba też zwrócić uwagę na wcześniej wspomniane atesty oraz certyfikaty.

Bezobsługowe monitorowanie taśm

Bezobsługowe monitorowanie taśm

Wywiad z Markiem Rochlitzki, Prezesem spółki M&MR Trading Polska Sp. z o.o., opublikowany...
M&MR Trading Polska Sp. z o.o. – od dzisiaj MMR Group Polska Sp. z o.o.

M&MR Trading Polska Sp. z o.o. – od dzisiaj MMR Group Polska Sp. z o.o.

Z dniem 24.08.2021 M&MR Trading Polska Sp. z o.o. zmieniła dotychczasową nazwę firmy na MMR Group Polska Sp. z o.o. Proces zmiany nazwy został połączony z rebrandingiem firmy.
Dyrektywa ciśnieniowa. Co to takiego?

Dyrektywa ciśnieniowa. Co to takiego?

Skontaktuj się z nami

    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA i podlega ona następującym warunkom Google: Polityka prywatności, Warunki usługi