21.06.2022

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zaworów zaporowych?

Zawory zaporowe znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Ich głównym zadaniem jest odcięcie przepływu określonego czynnika, którym może być m.in. woda, olej, para wodna, a nawet czynniki aktywne chemicznie pod warunkiem, że zawory zostaną wykonane z materiału o właściwościach kwasoodpornych. Czym powinny się cechować te elementy?

Jak wybrać odpowiednie zawory zaporowe?

Zawory zaporowe powinny być dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa. Wśród dostępnych na rynku wariantów, znajdziemy modele o odmiennych średnicach, co pozwala na dostosowanie ich do konkretnych rurociągów lub określonych instalacji. Oprócz tego można spotkać również zawory zaporowe wykonane z odmiennych materiałów takich jak brąz, żeliwo czy stal kwasoodporna, którą należy wybrać, jeśli produkt ma być wykorzystywany do odcinania przepływu kwasów, zasad czy innych substancji, które mogłyby prowadzić do zniszczenia mniej trwałych materiałów.

Ważne jest także to, od jakiego producenta pochodzą zawory zaporowe. Warto stawiać na te od sprawdzonego, renomowanego dostawcy, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, że spełnią one swoje zadanie i nie przyczynią się do powstania awarii. W razie wątpliwości, który z dostępnych w asortymencie modeli będzie odpowiedni do danego zastosowania, warto zapytać doświadczonego specjalistę. Ten, znając oferowane produkty oraz potrzeby firmy, pomoże w doborze rozwiązania dostosowanego do oczekiwań klienta.

Dlaczego wybór odpowiednich zaworów zaporowych jest ważny?

Zawory zaporowe pozwalają na uniknięcie wielu awarii. Bez nich niemożliwe jest szybkie zamknięcie i otarcie przepływu cieczy w rurociągach. Źle dobrane nie pozwolą na efektywną pracę. Ponadto ich usterka nierzadko odpowiada za zniszczenie rury lub połączeń między elementami instalacji co wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz koniecznością przeprowadzenia przeglądu.

zobacz pdf

Bezobsługowe monitorowanie taśm

Bezobsługowe monitorowanie taśm

Wywiad z Markiem Rochlitzki, Prezesem spółki M&MR Trading Polska Sp. z o.o., opublikowany...
M&MR Trading Polska Sp. z o.o. – od dzisiaj MMR Group Polska Sp. z o.o.

M&MR Trading Polska Sp. z o.o. – od dzisiaj MMR Group Polska Sp. z o.o.

Z dniem 24.08.2021 M&MR Trading Polska Sp. z o.o. zmieniła dotychczasową nazwę firmy na MMR Group Polska Sp. z o.o. Proces zmiany nazwy został połączony z rebrandingiem firmy.
Dyrektywa ciśnieniowa. Co to takiego?

Dyrektywa ciśnieniowa. Co to takiego?

Skontaktuj się z nami

    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA i podlega ona następującym warunkom Google: Polityka prywatności, Warunki usługi