09.02.2023

Inwestycja w oszczędności! System izolacji dla wysokich temperatur Conti® Thermo Protect

 

 

Dla jednego z klientów, wiodącego producenta opon specjalistycznych, MMR Group MediaTransfer przeprowadziło symulację kosztów projektu izolacji prasy wulkanizacyjnej do produkcji opon, zasilanej parą nasyconą o temperaturze 160°C, przy zastosowaniu systemu Conti® Thermo Protect.W efekcie znacznie ograniczono straty energii cieplnej, a kalkulacyjny czas zwrotu inwestycji (ROI), przy obecnych stawkach za energię elektryczną wykorzystywaną do produkcji pary, wyniósł ok. 5 miesięcy.

 

Conti® Thermo Protect to zestaw materiałów izolacyjnych przeznaczony do izolacji termicznej i ochrony mechanicznej instalacji wysokotemperaturowych, dedykowany do zakresu temperatur od 140°C do 250°C, ograniczający straty energii cieplnej nawet o 80%.

W zakresie projektu była termoizolacja zaworów i armatury o skomplikowanych kształtach i rozwiniętej powierzchni oraz przewodów elastycznych, w których system Conti® Thermo Protect ukazuje największą przewagę nad innymi systemami izolacji termicznej. Przy obecnych stawkach za energię elektryczną wykorzystywaną do produkcji pary, kalkulacyjny czas zwrotu inwestycji (ROI) wyniósł ok. 5 miesięcy. Dodatkowo ograniczył temperaturę zewnętrzną instalacji do 50°C, co ma istotne znaczenie w odniesieniu do BiHP.

 

Inne zalety systemu Conti® Thermo-Protect:

 • łatwy do samodzielnego montażu i wielokrotnego demontażu; gotowa izolacja pozwala na łatwy i szybki dostęp do armatury w celu sprawdzenia, wymiany uszczelnień, badań szczelności itp.
 • odporny na działania promieniowania UV, warunki atmosferyczne i wiele mediów,
 • samogasnący, hydrofobowy, wodoodporny, paroprzepuszczalny,
 • dzięki wysokiej paroprzepuszczalności chroni przed wystąpieniem zjawiska korozji pod warstwą izolacyjną (CUI),
 • trwały i o niskiej szkodliwości dla środowiska,
 • wysoce odporny mechanicznie i elastyczny w układach dynamicznych w zakresie temperatur od -50 do +250°C,
 • dostarczany w postaci mat z niezwulkanizowanej gumy do indywidualnego dopasowania, ulegającej szybkiej samowulkanizacji na instalacji oraz w postaci gotowych zwulkanizowanych formatek i mat dedykowanych do izolacji standardowej armatury, przewodów elastycznych i dowolnych kształtów.

 

MMR Group MediaTransfer zaprasza po szczegóły dotyczące systemu Conti® Thermo-Protect: https://mt.mmrgroup.pl/produkty/conti-thermo-protect/

 

Kontakt: Grzegorz Kolek, grzegorz.kolek@mmrgroup.pl, +48 607 351 098

 

 

 

 

Bezobsługowe monitorowanie taśm

Bezobsługowe monitorowanie taśm

Wywiad z Markiem Rochlitzki, Prezesem spółki M&MR Trading Polska Sp. z o.o., opublikowany...
M&MR Trading Polska Sp. z o.o. – od dzisiaj MMR Group Polska Sp. z o.o.

M&MR Trading Polska Sp. z o.o. – od dzisiaj MMR Group Polska Sp. z o.o.

Z dniem 24.08.2021 M&MR Trading Polska Sp. z o.o. zmieniła dotychczasową nazwę firmy na MMR Group Polska Sp. z o.o. Proces zmiany nazwy został połączony z rebrandingiem firmy.
Inwestycja w oszczędności!     System izolacji dla wysokich temperatur Conti® Thermo Protect

Inwestycja w oszczędności! System izolacji dla wysokich temperatur Conti® Thermo Protect

Dla jednego z klientów, wiodącego producenta opon specjalistycznych, MMR Group MediaTransfer przeprowadziło symulację kosztów projektu izolacji prasy wulkanizacyjnej do produkcji opon, zasilanej parą nasyconą o temperaturze 160°C, przy zastosowaniu systemu Conti® Thermo Protect. W efekcie znacznie ograniczono straty energii cieplnej, a kalkulacyjny czas zwrotu inwestycji (ROI), przy obecnych stawkach za energię elektryczną wykorzystywaną do produkcji pary, wyniósł ok. 5 miesięcy.

Skontaktuj się z nami

  Strona jest chroniona przez reCAPTCHA i podlega ona następującym warunkom Google: Polityka prywatności, Warunki usługi